האילתיות שלא מוכנות לוותר על חלום השלום / ליאור לרנר, 18.10.15, Ynet

בתקופה האחרונה הסכסוך הישראלי־פלסטיני שוב הרים את ראשו, וגל טרור של פיגועי דקירה שוטף כמעט את כל חלקי הארץ. כשנראה שכולם כבר איבדו תקווה שאפשר למצוא פתרון לסכסוך, כשנראה שמושגים כמו דו־קיום והידברות יצאו מזמן מהלקסיקון, חבורת נשים מוכיחה שגם בימים אלו אפשר לשמור על אופטימיות, אפשר לראות את האור בקצה המנהרה ואפשר ליצור תקווה שהשלום עוד יבוא.

מדובר בנשים שחברות בתנועת ‘נשים עושות שלום‘, תנועה לא מפלגתית שמאגדת נשים בעלות דעות פוליטיות שונות מכל המגזרים של החברה הישראלית – יהודיות וערביות, דתיות וחילוניות. לכולן דבר אחד משותף: הן קוראות להשיב את חזון השלום למרכז השיח הציבורי וללב הפעילות המדינית, ולמצוא פתרון לא אלים לסכסוך, או כמו שהן חוזרות ומדגישות, פתרון שיגיע רק באמצעות שיח בין הצדדים.

ואם חשבתם שכל זה קורה רק בתל אביב או בירושלים, אז נכונה לכם הפתעה: מתברר שאחד הסניפים הבולטים של התנועה פועל דווקא באילת ובערבה.

נפגשנו בשבוע שעבר עם פעילות התנועה דינה בן יקיר, אילנה דיאמנט ורבקה זלדיס, שלושתן תושבות אילת ותיקות שמתגוררות בעיר יותר מ־30 שנה ושלושתן חברות בצוות ההיגוי של התנועה באילת ובערבה.

להמשך קריאה באתר Ynet