דיווח מביקור בשגרירות ישראל בשבדיה / פנינה דובו

נציגת תנועת נשים עושות שלום, פנינה דובו, נפגשה בשבוע שעבר (27/10), במקום משכנה של השגרירות בשבדיה, עם שגריר ישראל בשבדיה, מר יצחק בכמן, ועם סגנו מר אסף שגב.

מטרת המפגש היתה להעביר את דבר קיומה של התנועה לידיעת הציבור השבדי, באמצעות שגרירות ישראל בשבדיה, ולהציגה בפני השגריר וסגנו, במטרה שיוכלו לעשות שימוש במידע זה בעבודתם.

השגריר וסגנו קיבלו מראש והיו מצויים, בפרטי פגישת נציגותינו עם מר נתניהו וכן בפרטי פגישתנו עם שגריר שבדיה בישראל, בחודש ספטמבר השנה. מר אסף שגב התעניין לשמוע על התנועה: הקמתה, עקרונותיה, המבנה שלה, מטרותיה ופעילויותיה. כמו כן התעניין לדעת על יוזמות של התנועה בקרב פלשתינאיות ואף לגבי השפעת התנועה על יו”ר הרשות הפלשתינאית, מר אבו מאזן, כדי שייעתר להיפגש עם מר נתניהו, לאחר שנתניהו הצהיר מספר פעמים על נכונותו הוא להיפגש עימו.

שגריר שבדיה נובמבר2 שגריר שבדיה נובמבר

במפגש הודגשה יחודיותה של התנועה כתנועת נשים לא-מפלגתית, החותרות להשפיע על מנהיגיה הנבחרים של המדינה להגיע להסכם מדיני, תוך שיתוף נשים בתהליך זה.

בשיחתנו, ציינו השגריר מר בכמן וכן סגנו מר שגב, קושי בו הם נתקלים להעביר את עמדותיה ופעולותיה של ישראל בנושא הסכסוך הישראלי-ערבי, בנסיון לזכות בתמיכת הציבור והמדינאים בשבדיה. מנגד, לדבריהם, הצדדים התרבותי והטכנולוגי-כלכלי, הם הצדדים היותר חזקים ביצירת הקשרים.

מצאנו לנכון להזכיר כי בתור תנועת נשים המאמינה בכוחן של נשים לסייע בפתרון סכסוכים בין-לאומיים, אנו רואות דוגמא ומודל בשבדיה בנושא זה, ובפעילותה של שרת החוץ שלה, המובילה קו זה. הוספנו כי תנועתנו פועלת להשפיע על הנעשה במדינתנו.

מר בכמן ומר שגב התרשמו מערכי התנועה ומפעולותיה לקירוב לבבות, ואף עודדו אותנו להמשיך בכך.

לסיום, אציין בחיוב רב את היענותו המהירה של השגריר לפנייתי להיפגש עימו ואת קבלת הפנים הנעימה והלבבית לה זכיתי בשגרירות.

סיכמנו כי דבר הפגישה ותוכנה יצויינו בדיווחים שייצאו על ידי כל אחד מאיתנו, במגמה שיועברו גם לידיעת הציבור השבדי.