כמו בסרט: צעירה ערביה עלתה על אוטובוס בכיוון אחד לאילת, ובנתה את חייה מחדש / טוני ליס, ידיעות אילת, 9.8.16

 

אמינה (איימי) שהאב (30) מאילת חדורת אמונה ומוטיבציה ומאמינה שהכל אפשרי. האישה הצעירה שלפני כחמש שנים עלתה על אוטובוס בכיוון אחד מהכפר ג'סר א־זרקא שליד קיסריה, מבלי לדעת להיכן היא נוסעת, היא כיום אילתית לכל דבר ועניין, תושבת העיר שעוסקת בסיעוד וטיפול, חברה מוערכת בקהילה, בעלת חוג נרחב של מכרים וחברים, ומעל לכל, יש לה אמונה עזה ביכולותיה ובעתידה.

שהאב היא גם אחת המשתתפות בפרויקט הארצי 'שטיח השלום' אותו יזמה תנועת "נשים עושות שלום באילת והערבה". היא מצוידת בחיוך ענק, עיניים בורקות והמון צמא לידע. "הגעתי לאילת מבלי לדעת לאן אני הולכת", מספרת שהאב. "את אילת הכרתי רק מהתמונות. אני באה מכפר ליד קיסריה, לפני חמש שנים רציתי לעשות שינוי בחיים שלי, לפתח עצמאות וחיים משלי ובכפר שלי זה לא התאפשר".

…..

בקהילה של "נשים עושות שלום באילת והערבה" קיבלו את שהאב בזרועות פתוחות. הן שמחו לקבל לשורות הקהילה ערבייה מוסלמית שלא מתביישת להיחשף ומאמינה בהידברות בין שני העמים. "אני גאה במה שאני ואני מאמינה בדו־קיום ובשלום כמעשה יום ביומו, לא להשאיר אותו כשאיפה".

שהאב אומרת בגאווה כי היא שינתה את חייה ואת הגורל שניסו להכתיב לה, והיא מודה על כל העזרה והאהבה שהרעיפו עליה כאן באילת. "אני מסתכלת קדימה, לא מביטה לאחור, הכל קטן עליי, לרצון ולרוח האנושית אין גבולות לדעתי, ואפשר להשיג הכל אם רק רוצים מספיק".

……

דינה בן יקיר, מנהלת תנועת "נשים עושות שלום באילת ובערבה" מספרת כי "התנועה כוללת נשים יהודיות, מוסלמיות, דרוזיות מארצות שונות שמטרתן לקדם דו־קיום. אנו פועלות באילת וביישובי הערבה ואנו חלק מתנועת נשים רחבה וכוללת, מגיעות לפריפריה, מקדמות דו־שיח, הידברות ומאמינות בכוח לשנות, לקדם, להביא את כולנו למקום של קיום בטוח".

 

לדבריה, איימי שהאב "היא חברה מוערכת והפעילות הזו היא חלק ממגוון עצום של פעילויות למען החברה ולמען דו־קיום שאנו עורכות. אני קוראת לכל אישה להצטרף אלינו, משום שאנו מאמינות שככל שיותר נשים תצטרפנה כך תושג המטרה של דו־קיום בשלום וצמצום הפערים בחברה".

לכתבה המלאה באתר YNET אילת