נדיה יונס – יוצרת שותפות ישראלית-פלסטינית

נולדתי למשפחה משכילה וחונכתי לערכים הומאניים, לכבוד האדם באשר הוא ולמימוש עצמי. למדתי הוראת מדעים באקדמיה והתחלתי לעבוד כמורה בשנת 1974 ובהמשך  כמדריכה ומפקחת במשרד החינוך בתחום מדע וטכנולוגיה. 

כעת אני גמלאית.  במהלך הפנסיה למדתי גישור, במיוחד בבתי המשפט השרעים,  סיימתי קורס דירקטורים בבית ברל וקורס נשים בפוליטיקה בגבעת חביבה. אני חברה קבועה בפורום להסכמה אזרחית שכולל נציגים מהארץ ומכל העולם. אני פעילה חברתית ולוקחת חלק באירועים לנשים במסגרות כמו נעמת, אישה עם חזון וחופש ניידות.

הצטרפתי לתנועת נשים עושות שלום לפני ארבע שנים ובהמשך הייתי רכזת היגוי. עכשיו אני רכזת צוות קשרים עם פלסטינים.

האני מאמין שלי :
ליצור שותפות ישראלית – פלסטינית במטרה לפעול במשותף להביא את מנהיגי העמים לקיים משא ומתן ולהגיע להסכם מדיני. חשוב לי לבנות אמון הדדי בין הצדדים כדי להתגבר על החסמים המרכזיים המונעים התקדמות לקראת הסכם. זו המחויבות שלי כאישה, כאמא, כסבתא וכאזרחית הדואגת לעתיד הילדים והנכדים.

אם נצליח להגיע להסכם מכובד לשני הצדדים, נבטיח עתיד טוב יותר לנו, לילדים ולנכדים. הכסף שמשקעים במלחמות יושקע בחינוך ובחיים טובים לכל האזרחים. כערביה פלסטינית ישראלית אני מבינה את הכאב והבעיות של הפלסטיניות, יכולה לדבר בלשונן וכישראלית אני יודעת שיש הרבה ישראלים תומכי שלום אמיתי והוגן. ולדעתי רק אנחנו הנשים יכולות לפעול ולדחוף עד ההסכם. בלשון אחרת אשה ערביה ישראלית יכולה להיות גשר חשוב בתהליך הזה….

אני תומכת בהקמת מפלגה ערבית-יהודית שתצליח לנסח את הקריאה המשותפת הזו ותאפשר לנו להרחיב את מעגלי ההשפעה, לצרף אלינו את תמיכה של גורמים משמעותיים שיניעו ויקדמו את החיים המשותפים.

מכתב שכתבתי עם סיום תפקידי כרכזת היגוי

הי חברות יקרות
הנושא : סיום תפקידי כרכזת היגוי.

לכל דבר יש סוף והנה הגיע הסוף של עבודתי כרכזת היגוי.
בשנה זו היו לי הרבה חוויות ותחנות, זכיתי להכיר נשים אמיצות, יקרות, חזקות ונדיבות. נשים שחיזקו את האני מאמין שלי לחיים משותפים והרחיבו את מעגל החברות שלי. בשנה זו הרגשתי שייכת למשפחה גדולה, אוהבת ומכילה. משפחה שיש לה מטרה קדושה – החלום הגדול להגיע לשלום בנפש ובחיי יום יום. 

חברות יקרות בתנועה גדולה כזו טבעי שיהיו דעות, אמירות ומחשבות  שונות.  כל אחת מאיתנו באה ממקום אחר מנרטיב אחר, מתרבות שונה ודת אחרת אולם אני גדלתי וחונכתי על קבלת האחר כמות שהוא ושמרתי על כבוד האדם אפילו אם יש בינינו חילוקי דעות. הייתי אוזן קשבת  ועזרתי לסיים קונפליקטים.

אוהבת אתכן מכל הלב ואמשיך להיות בתנועה  לעזור ולקדם.
נדיה