כנסת נשים  - המושב ה-25

למרות הכל, נשים עושות שלום ממשיכות להגיע לכנסת ומשפיעות!

יחד דורשות שלום, ביטחון ושוויון הצטרפו אלינו!

עקבו אחר הפרסומים באתר, בפייסבוק ודרך רכזות האיזור

מידי שבוע מגיעות לכנסת עשרות נשים עושות שלום מכל רחבי הארץ וצובעות אותה בלבן של תקווה. אנחנו נפגשות עם ראשי רשויות וחברות וחברי כנסת מכל סיעות הבית, כדי לדון על חשיבות קידום הסכם מדיני עם הפלסטינים ועל הצורך בשילוב נשים במוקדי קבלת ההחלטות בנושאים מדיניים-בטחוניים.

אנו נוכחות במליאה ובועדות הכנסת השונות, עוקבות אחר הדיונים בה ומזכירות בנוכחותנו שסכסוכים נפתרים בהסכם מדיני. אנו דורשות מנבחרות ונבחרי הציבור שלנו לעשות בחירה אסטרטגית של שלום.

אנו מביאות לכנסת את "הצעת החוק: חלופות מדיניות תחילה" 

ומחתימות את חברות הכנסת על קריאת האמהות

 

 

ציטוטים נבחרים מתוך המפגשים שלנו עם חברי וחברות הכנסת בכנסת ה-25

caret-down caret-up caret-left caret-right
ח"כ מיכל שיר, יש עתיד

"הדבר היחיד שחייבות לעשות כרגע, הוא לעצור את החקיקה בשבועיים הקרובים. הלחץ הציבורי ברחוב - זה מה שעובד. עד שההפיכה המשטרית לא תיעצר לא נוכל לתקן את הקרע בעם"

ח"כ פנינה תמנו שטה, המחנה הממלכתי
"נדרש חישוב מסלול מחדש בנושא ישיבתנו במוקדי קבלת החלטות. נשים לא נמצאות במו"מ הקואליציוני! לא נמצאות במעגל הראשון של קבלת החלטות".
"אסור לנו לזנוח את המאבק באלימות וברצח נשים. בג"צ הוא שאיפשר ועיגן פעם אחר פעם את הזכות לשוויון של נשים מכל הגוונים. אנחנו השכפ"צ של בג"צ בענין הזה וראוי שנעמוד כחומה בצורה לאפשר לו להמשיך להגן עלינו"
יפעת שאשא-ביטון, תקווה חדשה

מודאגת מההשפעה החמורה של ההתפתחויות הפוליטיות על שוויון נשים, זכויות מיעוטים, זכויות של אוכלוסיות מוחלשות ועל הפגיעה הקשה בדמוקרטיה הישראלית

 

נעמה לזימי, העבודה

"אנחנו זקוקות לשיתוף הפעולה הזה... להדגיש שגם שלום זו אופציה... אַתן נראות לי נשים שעושות היסטוריה"

אימאן חטיב יאסין, רע"ם

"שמחה לראות שיש עוד כזה דבר שחי ובועט ומתעקש שיהיה שלום במקום הזה".

ציטוטים נבחרים מתוך המפגשים שלנו עם חברי וחברות הכנסת בכנסת ה-24

ח"כ ענבר בזק, יש עתיד

״נשים הן אלה שיביאו שלום… כי אנחנו יודעות לעבוד ביחד״

ח"כ נירה שפאק, יש עתיד

"באתן לנחל עוז, וישבתי במעגלים... ויצאתי הביתה קצת אחרת... השולחנות העגולים שלכן בעוטף, בעיני יצרו שינוי בשפה...ככה יוצרים שיח... מגוף של צעיפים שלא בא לי לראות אותם הפכתם להיות אנשים, פרצופים ודיעות״.

ח"כ מיכל רוזין, מר"צ

 "לבסוף - רק שילוב של ימין ושמאל, דתיים וחילונים, יהודים וערבים יכולים לפתור את הבעיות של כולם".

ציטוטים נבחרים מתוך המפגשים שלנו עם חברי וחברות הכנסת בכנסות קודמות,

ח"כ קטי שטרית, ליכוד

"אם היו נותנים לנו הנשים במפלגת כחול לבן ובליכוד לעשות את האחדות - תוך שעה היינו עושות את זה. תמשיכו לעשות את מה שאתן עושות. בזכות זה שאתן משוגעות לדבר, זה יצליח"

ח"כ רויטל סואד - העבודה גשר

"כל יום שני לראות אתכן יושבות ביציע, אני לא יכולה להסביר לכן כמה זה ממלא.. אתן התחלתן משהו שצמח למשהו מעצים. לא רק אתכן אלא גם את כל מי שמאמין בכן וגם את מי שנתקל.

הצעיף הזה לא רק מסמל את המהות של נשים עושות שלום. הצעיף הזה עוטף אותנו הנשים במדינה ישראל, סוג של סוכה, נותן כח. תמשיכו ככה. זה מאוד מאוד חשוב!"

ח"כ מיקי חיימוביץ, כחול-לבן

"גם אני חושבת שהאינטיליגנציה הנשית היתה יכולה לפתור קשיים שנתקלים בהם ביום יום. אני מסכימה עם קטי שטרית שאם היינו יושבות באותו החדר, אולי היינו מצליחות לעשות את זה, אני חושבת שיש לנשים יכולת אחרת לדבר ולגשר על  פערים"

ח"כ בני גנץ, כחול-לבן

"הפרוייקט שאתן עושות (בניית גשר בין הח"כיות ודרישה לאחריות נשית) הוא חשוב מאוד"