אירוע קריאת האמהות בירושלים וים המלח

2000 ישראליות ופלסטיניות ונשים מכל העולם השתתפו אתמול ביום שלם של אירועי "קריאת האמהות"  של נשים עושות שלום ונשות השמש במחסום בית לחם, ירושלים וים המלח.  במהלך היום התקיים אירוע תמיכה של דיפלומטים והקהילה הבינלאומית, צעדה לאורך טיילת ארמון הנציב ועצרת מרכזית על חוף ים המלח.  כל האירועים היו מרגשים, עוצמתיים ומעוררי השראה של אמהות ונשים נחושות ואמיצות, הדואגות לעתיד ילדיהם, לא מוכנות לשתוק, לא מוכנות לשבת על הגדר ולא מוכנות להמשיך לחיות על החרב! אנחנו קוראות לכל הנשים והאמהות להצטרף אלינו כי זו חובתנו ואחריותנו!

מדברי רים חג'אג'רה מייסדת נשות השמש: המסע לשלום ארוך ומלא אתגרים. אנו שומרים על הכוח והנחישות שלנו כאשר יותר ויותר נשים מצטרפות לתנועה, נשים שרוצות להגן על ילדיהן ולמנוע מהם להיות הקורבן הבא. התחלנו כתנועה עם כמה נשים בודדות ועכשיו אנחנו אלפים מהגדה ומעזה. אנחנו כבר לא יושבים על המושב האחורי ונחושים לפעול בהתמדה כדי לסיים את מעגל הדמים ולהשיג חירות וחיים צודקים ומכובדים לילדים פלסטינים וישראלים".

מדברי יעל אדמי, ממיסדות נשים עושות שלום: זוהי שותפות היסטורית של שתי תנועות נשים שלא יפסיקו להשמיע את דרישותיהן שהנהגת שני הצדדים תקדם הסכם שלום ותבטיח עתיד של שלום, ביטחון וחופש לשני העמים. מאז הקמת שותפות זו וגיבוש "קריאת האמהות", הצטרפו אלינו יותר ויותר נשים צעירות ובוגרות, החליטו להפסיק לשתוק ומנסות ליצור דרך חדשה. הגיע הזמן שמנהיגים אמיצים ייצרו תקווה לעתיד טוב יותר עבור ילדינו".