שלום הוא יותר מאשר היעדר מלחמה / אנאבל פרידלנדר

ביום שבת 21 בנובמבר התקיים מפגש זום שארגנו החברות בארגנטינה התומכות בנשים עושות שלום.  כותרת המפגש הייתה : שלום הוא יותר מאשר היעדר מלחמה וקדמו לו שני מפגשים בפורומים שונים באמריקה הלטינית בשנים קודמות. השתתפו כ-80 נשים וגברים דוברי ספרדית ממדינות שונות: ארגנטינה, ישראל, ספרד, צרפת, קנדה, פרו וצ'ילה. המשתתפים והמשתתפות היו ממגוון רחב של דתות וגילאים. ביניהן צעירה ממוצא פלסטיני המתגוררת בצ'ילה שבסוף המפגש כתבה לאחת המארגנות: "איזו פגישה מוצלחת ואיזו עבודה חשובה, נדבר השבוע, יש לי הרבה שאלות. ברכות על מה שהשגתן. חיבוק". 

בתחילת המפגש הוקרן הסרטון של "תפילת האמהות" ולאחריו דברו נשים עושות שלום -ישראל ונשים עושות שלום -ארגנטינה. בחלק הראשון. חברתנו כיפאיה עאיטי (הדוברת ספרדית), חנה דגני, אסתר דינר, דוריס ספרר, אילנה צרפתי ואנאבל פרידלנדר הציגו את התנועה מטרותיה, עקרונותיה ופעילותה, כיפאיה סיפרה על המקום של החברות הערביות בתנועה וכל אחת הציגה את עצמה וסיפרה סיפור אישי (בתמונה ההזמנה למפגש).

בחלק השני אדריאנה פוטל ובטינה איצקוביץ, המובילות את קבוצת התומכות בארגנטינה, סיפרו על הפעילות של הקבוצה בשנתיים האחרונות למען הפצת המסרים שלנו למעגלים רחבים. המפגש היה מעשיר ומרגש. התומכות בארגנטינה אשר פועלות מתוך תחושת שליחות, אמרו עם דמעות בעיניים שהן גאות לקחת חלק יחד איתנו בדבר גדול, ומודות לנו על ההזדמנות להיות שותפות בעשייה משנה מציאות. כפי שנאמר: "אישה אינה נביאה בארצה". אנחנו חייבות לציין שהתמיכה והאמון להם זכינו במפגש כלל לא דומים ליחס שאנו מקבלות בארץ… ההכרה בצדקת הדרך מחממת את הלב ומחייבת אותנו לא להפר את הבטחתינו ש"לא נעצור עד הסכם מדיני".